ԳլխավորԼուր

Ուսուցչի օրվա կապակցությամբ մի խումբ մանկավարժներ պարգևատրվել են

«Հայաստանի Հանրապետության տոների և հիշատակի օրերի մասին» ՀՀ օրենքով հոկտեմբերի 5-ը նշվում է որպես Ուսուցչի օր:

Սովորողների կրթության ու դաստիարակության գործում և մանկավարժության բնագավառում ունեցած բազմամյա ու նշանակալի ավանդի համար Ուսուցչի օրվա կապակցությամբ մի խումբ մանկավարժներ ԿԳՄՍ նախարար Վահրամ Դումանյանի հրամանով պարգևատրվել են նախարարության պարգևներով:

ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության մեդալով պարգևատրվել են.

1. Անահիտ Արտուշի Մկրտչյան – Երևանի Շևչենկոյի անվան թիվ 42 ավագ դպրոցի հայոց լեզվի ուսուցիչ
2. Խաչատուր Հրաչի Խաչատրյան – Երևանի Համո Սահյանի անվան թիվ 70 հիմնական դպրոցի ՆԶՊ-ի ուսուցիչ
3. Նիկոլայ Ավետիսի Ավանեսյան – Երևանի թիվ 108 միջնակարգ դպրոցի ՆԶՊ-ի ուսուցիչ
4. Ռիտա Ասլանի Պետրոսյան – Գեղարքունիքի մարզի Սոթքի միջնակարգ դպրոցի դասվար
5. Ռիտա Վաղինակի Բարսեղյան – Գեղարքունիքի մարզի Կութի միջնակարգ դպրոցի ուսուցիչ
6. Սուրեն Ալեքսանդրի Կարապետյան – Կոտայքի մարզի Աբովյանի թիվ 2 հիմնական դպրոցի ՆԶՊ-ի ուսուցիչ
7. Անահիտ Աշոտի Իշխանյան – Սյունիքի մարզի Խնձորեսկի միջնակարգ դպրոցի ֆիզիկայի ուսուցիչ
8. Ռուզաննա Ժորայի Հովակիմյան – Սյունիքի մարզի Գորայքի միջնակարգ դպրոցի մաթեմատիկայի ուսուցիչ

ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության պատվոգրով պարգևատրվել են.

1. Տաթևիկ Սերյոժայի Աբրահամյան – Խ. Աբովյանի անվան ՀՊՄՀ-ի թիվ 57 հիմն. դպրոցի դասվար
2. Ելիզավետա Գրիգորի Օհանջանյան – Արարատի մարզի Մասիս քաղաքի Վ. Բաբայանի անվան թիվ 2 հիմն. դպրոցի դասվար
3. Մարգարիտ Վարդկեսի Ներսիսյան Արարատի մարզի Շահումյանի Արտակ Համբարձումյանի անվան միջն. դպրոցի մաթեմատիկայի ուսուցիչ
4. Անի Հարությունի Մկրտչյան – Արմավիրի մարզի Վաղարշապատի Խ. Աբովյանի անվան թիվ 4 հիմն. դպրոցի կենսաբանության ուսուցիչ
5. Նունուֆար Ծերունի Առաքելյան – Արագածոտնի մարզի Արագածի թիվ 2 միջն. դպրոցի ֆրանսերենի ուսուցիչ
6. Անահիտ Ռոմիկի Ալավերդյան – Կոտայքի մարզի Հրազդանի Ա. Իսահակյանի անվան թիվ 9 հիմն. դպրոցի անգլերենի ուսուցիչ
7. Գայանե Կառլենի Սարգսյան – Սյունիքի մարզի Ագարակի միջն. դպրոցի անգլերենի ուսուցիչ
8. Սուսաննա Գևորգի Սիմոնյան – Շիրակի մարզի Գյումրու թիվ 7 հիմն. դպրոցի ֆիզիկայի ուսուցիչ
9. Անահիտ Ավետիքի Կարապետյան – Շիրակի մարզի Ջրափիի միջն. դպրոցի կենսաբանության ուսուցիչ
10. Մարիամ Հայկի Ղազարյան – Վայոց ձորի մարզի Արփիի միջն. դպրոցի գերմաներենի ուսուցիչ
11. Մարգարիտ Ալեքսանի Կարապետյան – Վայոց ձորի մարզի Մալիշկայի թիվ 1 միջն. դպրոցի դասվար
12. Ռուբիկ Աշոտի Մարտիրոսյան – Տավուշի մարզի Արճիսի միջն. դպրոցի հայոց եկեղեցու պատմության ուսուցիչ, Պտղավանի միջն. դպրոցի աշխարհագրության և հայոց եկեղեցու պատմ. ուսուցիչ
13. Արև Բենիկի Չոբանյան – Տավուշի մարզ Այգեհովիտի միջն. դպրոցի հայոց լեզվի և գրականության ուսուցիչ
14. Սիրուն Ժորիկի Հովհաննիսյան – Լոռու մարզի Տաշիրի թիվ 1 հիմն. դպրոցի մաթեմատիկայի ուսուցիչ
15. Անահիտ Վահանի Աբրահամյան – Լոռու մարզի Վանաձորի Հ. Թումանյանի անվան թիվ 3 հիմն. դպրոցի հայոց լեզվի և գրականության ուսուցիչ

Comment here